jarvpub.hu › kórházak › Országos Korányi Pulmonológiai Intézet
KÓRHÁZ · Specializált aktív
Országos Korányi Pulmonológiai Intézet
Egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések ebben az intézményben, az NNGYK éves kórházi-járványügyi jelentése alapján: C. difficile fertőzések, kórházi járványok és a 2022-es pont-prevalencia vizsgálat.
C. difficile fertőzés · 2025
144
132 az intézményben szerzett, 12 behurcolt · előző év 166 ▼ -13%
Incidencia · 100 ezer ápolási napra
146,1
országos 53,8 · 131,5 per 10 ezer kibocsátás
Kockázatkiigazított (SIR)
1,3
1,3 · a vártnál több
Székletminta · 1000 ápolási napra
5,3
országos 3,8 · minél több a vizsgálat, annál kevesebb marad rejtve
C. difficile fertőzés évről évre
5 év · a piros sáv a nem jelentett évCDI esetek▼ -13% 144
előző év 1662021 óta ▲ +157%
számok
2021 562022 902023 1012024 1662025 144
Incidencia · 100 ezer ápolási napra▼ -14% 146
előző év 1702021 óta ▲ +79%
számok
2021 812022 1152023 1092024 1702025 146
Székletminta · 1000 ápolási napra▼ -8% 5
előző év 52021 óta ▼ -22%
számok
2021 62022 52023 42024 52025 5
| Év | CDI eset | Saját / behurcolt | 10 ezer kibocsátásra | 100 ezer ápolási napra | Minta / 1000 nap | SIR |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 144 | 132 / 12 | 131,5 | 146,1 | 5,3 | 1,3 · a vártnál több |
| 2024 | 166 | 156 / 10 | 157,8 | 170,7 | 5,7 | - |
| 2023 | 101 | 91 / 10 | 104,1 | 109,6 | 4,2 | - |
| 2022 | 90 | 79 / 11 | 112,6 | 115,8 | 5,0 | - |
| 2021 | 56 | 48 / 8 | 81,9 | 81,6 | 6,8 | - |
SIR: a mért esetszám és a kórház betegösszetétele alapján várt esetszám hányadosa; 1 alatt kevesebb, 1 fölött több a vártnál, a színezés a 95%-os megbízhatósági tartományt nézi
Kórházi járványok
5 év · specifikus: azonosított kórokozó (CDI, multirezisztens, egyéb) · nem specifikus: légúti, bélrendszeri, egyébJárványok összesen▼ -50% 1
előző év 22021 óta ▼ -86%
számok
2021 72022 172023 42024 22025 1
| Év | Összes | Specifikus CDI / MRK / egyéb | Nem specifikus légúti / bélrendszeri / egyéb | Érintett ápolt / dolgozó |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 1 | 0 / 0 / 0 | 1 / 0 / 0 | 5 / 2 |
| 2024 | 2 | 1 / 0 / 0 | 1 / 0 / 0 | 16 / 0 |
| 2023 | 4 | 0 / 0 / 0 | 4 / 0 / 0 | 38 / 5 |
| 2022 | 17 | 0 / 0 / 0 | 17 / 0 / 0 | 202 / 32 |
| 2021 | 7 | 0 / 0 / 0 | 7 / 0 / 0 | 83 / 4 |
Pont-prevalencia vizsgálat · 2022
egy vizsgálati napon a bent fekvő betegek közül hánynak volt kórházi fertőzéseKórházi fertőzéssel
5,5%
11 beteg a 200 beválasztottból · országos 5,8%
Kockázatkiigazított (SIR)
0,7
A várttól nem tér el szignifikánsan
Ágyszám
504
intenzív 4,8% · krónikus 28,6% · kihasználtság 88,1%
Rezisztens kórokozó
50,0%
antibiotikum-rezisztens izolátumok aránya · CDI a fertőzések 0,2%-a
Kézfertőtlenítő
26,8
liter 1000 ápolási napra
Infekciókontroll személyzet
1,0 / 0,0
orvos / ápoló teljes munkaidős egyenérték 250 ágyra
Egyágyas kórtermek
24,2%
dolgozói influenza-átoltottság 23,0% · átlagos ápolási idő 6,8 nap