jarvpub.hu › kórházak › Dél-pesti Centrumkórház - Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet
KÓRHÁZ · Harmadik szintű
Dél-pesti Centrumkórház - Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet
Egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések ebben az intézményben, az NNGYK éves kórházi-járványügyi jelentése alapján: C. difficile fertőzések, kórházi járványok és a 2022-es pont-prevalencia vizsgálat. A jelentésekben korábbi néven is szerepel: Dél-pesti Centrumkórház-Országos Hematológiai és Infektológiai Intézet.
C. difficile fertőzés · 2025
288
269 az intézményben szerzett, 19 behurcolt · előző év 359 ▼ -20%
Incidencia · 100 ezer ápolási napra
184,8
országos 53,8 · 155,8 per 10 ezer kibocsátás
Kockázatkiigazított (SIR)
2,3
2,3 · a vártnál több
Székletminta · 1000 ápolási napra
10,6
országos 3,8 · minél több a vizsgálat, annál kevesebb marad rejtve
C. difficile fertőzés évről évre
5 év · a piros sáv a nem jelentett évCDI esetek▼ -20% 288
előző év 3592021 óta ▲ +47%
számok
2021 1962022 2242023 2712024 3592025 288
Incidencia · 100 ezer ápolási napra▼ -17% 184
előző év 2232021 óta ▲ +51%
számok
2021 1222022 1312023 1462024 2232025 184
Székletminta · 1000 ápolási napra▼ -12% 10
előző év 122021 óta ▲ +36%
számok
2021 72022 92023 92024 122025 10
| Év | CDI eset | Saját / behurcolt | 10 ezer kibocsátásra | 100 ezer ápolási napra | Minta / 1000 nap | SIR |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 288 | 269 / 19 | 155,8 | 184,8 | 10,6 | 2,3 · a vártnál több |
| 2024 | 359 | 341 / 18 | 193,3 | 223,9 | 12,0 | - |
| 2023 | 271 | 257 / 14 | 122,6 | 146,5 | 9,4 | - |
| 2022 | 224 | 205 / 19 | 105,2 | 131,5 | 9,1 | - |
| 2021 | 196 | 182 / 14 | 100,9 | 122,1 | 7,8 | - |
SIR: a mért esetszám és a kórház betegösszetétele alapján várt esetszám hányadosa; 1 alatt kevesebb, 1 fölött több a vártnál, a színezés a 95%-os megbízhatósági tartományt nézi
Kórházi járványok
5 év · specifikus: azonosított kórokozó (CDI, multirezisztens, egyéb) · nem specifikus: légúti, bélrendszeri, egyébJárványok összesen▲ +50% 33
előző év 222021 óta ▲ +57%
számok
2021 212022 322023 232024 222025 33
| Év | Összes | Specifikus CDI / MRK / egyéb | Nem specifikus légúti / bélrendszeri / egyéb | Érintett ápolt / dolgozó |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 33 | 0 / 5 / 3 | 21 / 4 / 0 | 190 / 12 |
| 2024 | 22 | 0 / 3 / 5 | 7 / 7 / 0 | 63 / 0 |
| 2023 | 23 | 0 / 0 / 1 | 19 / 3 / 0 | 235 / 16 |
| 2022 | 32 | 0 / 0 / 0 | 29 / 2 / 1 | 513 / 10 |
| 2021 | 21 | 0 / 3 / 0 | 17 / 1 / 0 | 304 / 32 |
Pont-prevalencia vizsgálat · 2022
egy vizsgálati napon a bent fekvő betegek közül hánynak volt kórházi fertőzéseKórházi fertőzéssel
8,6%
41 beteg a 479 beválasztottból · országos 5,8%
Kockázatkiigazított (SIR)
0,9
A várttól nem tér el szignifikánsan
Ágyszám
720
intenzív 5,6% · krónikus 8,2% · kihasználtság 59,7%
Rezisztens kórokozó
7,7%
antibiotikum-rezisztens izolátumok aránya · CDI a fertőzések 0,5%-a
Kézfertőtlenítő
58,7
liter 1000 ápolási napra
Infekciókontroll személyzet
1,0 / 11,0
orvos / ápoló teljes munkaidős egyenérték 250 ágyra
Egyágyas kórtermek
32,7%
dolgozói influenza-átoltottság 11,0% · átlagos ápolási idő 7,7 nap