jarvpub.hu › kórházak › Dél-budai Centrumkórház - Szent Imre Egyetemi Oktatókórház
KÓRHÁZ · Második szintű
Dél-budai Centrumkórház - Szent Imre Egyetemi Oktatókórház
Egészségügyi ellátással összefüggő fertőzések ebben az intézményben, az NNGYK éves kórházi-járványügyi jelentése alapján: C. difficile fertőzések, kórházi járványok és a 2022-es pont-prevalencia vizsgálat. A jelentésekben korábbi néven is szerepel: Dél-budai Centrumkórház Szent Imre Egyetemi Oktatókórház.
C. difficile fertőzés · 2025
115
107 az intézményben szerzett, 8 behurcolt · előző év 139 ▼ -17%
Incidencia · 100 ezer ápolási napra
82,7
országos 53,8 · 55,4 per 10 ezer kibocsátás
Kockázatkiigazított (SIR)
0,8
0,8 · a várt körül
Székletminta · 1000 ápolási napra
6,4
országos 3,8 · minél több a vizsgálat, annál kevesebb marad rejtve
C. difficile fertőzés évről évre
5 év · a piros sáv a nem jelentett évCDI esetek▼ -17% 115
előző év 1392021 óta ▼ -55%
számok
2021 2542022 2102023 1482024 1392025 115
Incidencia · 100 ezer ápolási napra▼ -14% 82
előző év 962021 óta ▼ -51%
számok
2021 1672022 1362023 922024 962025 82
Székletminta · 1000 ápolási napra▲ +7% 6
előző év 52021 óta ▼ -7%
számok
2021 62022 72023 72024 52025 6
| Év | CDI eset | Saját / behurcolt | 10 ezer kibocsátásra | 100 ezer ápolási napra | Minta / 1000 nap | SIR |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | 115 | 107 / 8 | 55,4 | 82,7 | 6,4 | 0,8 · a várt körül |
| 2024 | 139 | 131 / 8 | 64,3 | 96,1 | 6,0 | - |
| 2023 | 148 | 137 / 11 | 66,2 | 93,0 | 7,6 | - |
| 2022 | 210 | 196 / 14 | 98,2 | 136,4 | 7,1 | - |
| 2021 | 254 | 250 / 4 | 124,2 | 167,3 | 6,9 | - |
SIR: a mért esetszám és a kórház betegösszetétele alapján várt esetszám hányadosa; 1 alatt kevesebb, 1 fölött több a vártnál, a színezés a 95%-os megbízhatósági tartományt nézi
Kórházi járványok
2 év · specifikus: azonosított kórokozó (CDI, multirezisztens, egyéb) · nem specifikus: légúti, bélrendszeri, egyébJárványok összesen▲ +500% 6
előző év 12024 óta ▲ +500%
számok
2021 n. a.2022 n. a.2023 n. a.2024 12025 6
| Év | Összes | Specifikus CDI / MRK / egyéb | Nem specifikus légúti / bélrendszeri / egyéb | Érintett ápolt / dolgozó |
|---|---|---|---|---|
| 2025 | 6 | 0 / 5 / 0 | 0 / 1 / 0 | 28 / 0 |
| 2024 | 1 | 0 / 0 / 0 | 0 / 1 / 0 | 36 / 0 |
Pont-prevalencia vizsgálat · 2022
egy vizsgálati napon a bent fekvő betegek közül hánynak volt kórházi fertőzéseKórházi fertőzéssel
12,9%
55 beteg a 425 beválasztottból · országos 5,8%
Kockázatkiigazított (SIR)
2,4
A vártnál szignifikánsan magasabb
Ágyszám
703
intenzív 6,0% · krónikus 19,5% · kihasználtság 100,0%
Rezisztens kórokozó
44,4%
antibiotikum-rezisztens izolátumok aránya · CDI a fertőzések 0,7%-a
Kézfertőtlenítő
15,3
liter 1000 ápolási napra
Infekciókontroll személyzet
1,0 / 2,0
orvos / ápoló teljes munkaidős egyenérték 250 ágyra
Egyágyas kórtermek
19,6%
dolgozói influenza-átoltottság 12,0% · átlagos ápolási idő 5,8 nap